خدمات

متخصص سئو کیست؟ نکات استخدام متخصص سئو

سئو که این روزها بحث آن داغ داغ است، یکی از بحث های اصلی و زیرمجموعه های اصلی دیجیتال مارکتینگ محسوب می شود، اما واقعا سئو چیست؟ آیا سئو نیاز به یک فرد به عنوان متخصص سئو دارد؟ متخصص سئو کیست؟ چگونه باید متخصص سئو شویم؟ تفاوت های اصلی متخصص سئو و یک مشاور سئو چیست؟ فواید داشتتن تیم سئو با برون سپاری به شرکت سئو چیست؟ اگر شما هم سوالات مشابهی در مورد متخصص سئو سایت دارید، کافی است که امروز با من همراه باشید تا در این زمینه اطلاعات خوب و کاربردی به شما بدهم.

قبل از پرداختن به این سوالات اگر در مورد SEO اطلاع ندارید، باید بگویم که SEO در واقع خلاصه شده عبارت انگلیسی Search Engine Optimize است و در واقع به معنی بهینه سازی سایت برای موتورهای جستجو است. به صورت تکنیکی اگر بخواهیم در رابطه با این موضوع صحبت کنیم، باید بگوییم که به مجموعه فعالیت ها و کارهایی که شما انجام می دهید تا به صفحه اول گوگل برسید، بهینه سازی سایت یا همان سئو گفته می‌شود.

دریافت مشاوره سئو

(Required)
Hidden
Hidden
Hidden
این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .

این شیوه از بازاریابی دیجیتال به شدت هدفمند است و باعث می شود که شما بتوانید مشتریان هدف خود را به سمت کسب و کارتان بکشانید و کسب و کارتان را گسترش دهید.اگر شما هم علاقه مند باشید، این کار را به بهترین شکل انجام دهید، حتما و قطعا به یک متخصص سئو سایت حرفه ای نیاز خواهید داشت و یا اگر خودتان به این حوزه علاقه مند باشید، باید جواب این سوال را بدانید که چگونه متخصص سئو شویم؟ امروز با من همراه باشید تا همه چیز برای شما مانند نور خورشید واضح و درخشان شود!

کالکشنی از ابزارهای لازم و ضروری که هر سئوکار حرفه‌ای با آن کار می کند را به رایگان از ما هدیه بگیرید.

متخصص سئو چه کارهایی باید انجام دهد؟

متخصص-سئو-سایت؛متخصص سئو چیست؟ چگونه متخصص سئو شویم؟

شخصی که به آن در زمینه سئو، متخصص گفته می شود، می تواند بر اساس موارد مختلفی مانند الگوریتم های گوگل، تولید محتوای بهینه و سئو شده و … شما را به خواسته تان که کسب نتایج عالی در گوگل است، برساند. در این زمینه باید کمک افراد حرفه ای را کاملا جدی بگیرید.

در نظر داشته باشید که الگوریتم های موتورهای جستجو مختلف کمی با هم متفاوت هستند، پس حتما از یک متخصص بهینه سازی سایت مخصوص برای موتور جستجو مورد نظر خود استفاده کنید. در واقع طبق تحقیقات مختلف متوجه شده ام که در این زمینه کاربران و افراد مختلفی هستند که بر اساس نیازهایشان ممکن است، خواسته های مختلفی داشته باشند.

در هر موتور جستجو ممکن است، فاکتورهای مختلفی برای رساندن محتوای شما به صفحه اول وجود داشته باشد، اما اگر در ایران می خواهید کسب و کار خود را رونق ببخشید، بهترین موتور جستجویی که باید بر روی آن سرمایه گذاری کنید، موتور جتسجوی گوگل است که در ایران طرفداران زیادی دارد و می تواند باعث شود که شما بتوانید کسب و کار خود را رشد دهید و مشتریان بسیار بیشتری پیدا کنید.

متخصص بهینه سازی سایت فراتر از آنچه که تصور می کنید، نقش مهمی دارد

با توجه به این که شیوه بازاریابی موتورهای جستجو برای کسب و کارها به شدت سودآور و هدفمند است، نقش بازاریابی موتورهای جستجو بیشتر برای شما مفهوم می شود. در این زمینه دقت داشته باشید که اگر می خواهید، بسیار موفق عمل کنید، لازم است که حتما در این زمینه به مواردی توجه کنید که شاید به آن ها کمتر توجه می شود.

متخصص-سئو-سایت

انتخاب یک متخصص که دارای روزمه خوب، عملکرد عالی و … است، شاید مهم ترین اقدام شما برای بهبود رتبه های صفحاتتان در گوگل باشد. در این زمینه می توانید از کمک من استفاده کنید. در این زمینه برای برقراری ارتباط با من از طریق این صفحه اقدام کنید. همچنین می توانید سوالات خود را در بخش نظرات از من بپرسید.

اگر می خواهید که تبلیغات شما که با استفاده از سئو کاملا هدفمند است، به پول و ثروت تبدیل شود، لطفا فریب افراد بی تجربه و کسانی که می‌گویند، می خواهند با استفاده از تکنیک های کلاه سیاه سئو اقدام به بهینه سازی سایت شما بکنند را نخورید. تکنیک های کلاه سیاه شاید در یک مدت کوتاه باعث بهبود رتبه شما بشوند، اما در نهایت نتیجه ای جز شکست برای شما نخواهند داشت.

متخصص سئو کیست؟

شاید تا الان به جواب این سوال رسیده باشید، اما اگر بخواهم به صورت ساده به این سوال جواب بدهم، باید بگویم که متخصص سئو، شخصی است که به تمامی فعالیت‌هایی که باید برای بهینه سازی یک سایت انجام بشود، به صورت کامل احاطه داشته و مسلط باشد. همچنین با برخورداری از دانش کافی در مورد الگوریتم های گوگل، قادر باشد که یک استراتژی برای یک کسب و کار نیازمند سئو طراحی کند که در عرض سه تا شش ماه بتواند، صفحات خود را در صفحه اول گوگل مشاهده کند.

به صورت خلاصه در جواب این سوال که متخصص سئو چیست؟ و یا سئو مستر کیست؟ باید این را به شما بگوییم که فرد متخصص و دارای مهارت ها و ویژگی هایی که در ادامه به آن ها اشاره می کنیم، کسی است که در زمینه سئو و بهینه سازی سایت دارای مهارت و تجربه ی بالایی است و قادر است که اقدام به بهینه سازی سایت شما بر اساس کلیدواژه های هدفتان کند.

حتما بخوانید:  راه‌های افزایش سئو سایت در سال 2023

در واقع این شخص به وظایف یک متخصص سئو مسلط است و می داند که چطور باید کارهای خود را به سرانجام برساند. برای استخدام متخصص سئو در پایان این مقاله برای شما یک راهنما آماده کرده ام که به شما کمک می کند در این زمینه اطلاعات خود را افزایش دهید و به صورت بهتری  عمل کنید.

دانش ها و مهارت های مورد نیاز یک متخصص بهینه سازی سایت

اگر می خواهید که به یک متخصص سئو سایت، تبدیل شوید و یا می خواهید که یک متخصص در این زمینه را برای کسب و کار خود امتحان کنید، باید در نظر داشته باشید که در این زمینه باید به علم ها و مهارت های شخص، توجه کافی داشته باشید. در ادامه مهم ترین دانش ها و مهارت هایی که یک شخص باید در این زمینه داشته باشد را مورد بررسی قرار می دهیم:

 • دانش کافی و بروز در زمینه سئو و بهینه سازی سایت
 • اشراف کافی بر روی الگوریتم های گوگل
 • دانش کافی در مورد استفاده از ابزارهای تخصصی سئو سایت
 • آشنایی و تسلط بر روی گوگل ترند
 • آشنایی و تسلط بر گوگل سرچ کنسول (Google Search Console)
 • آشنایی و تسلط بر روی گوگل آنالیتیکس
 • آشنایی و تسلط بر روی گوگل ادز (Google ADS)
 • توانایی انتخاب مناسب ترین و بهترین کلیدواژه ها
 • طراحی استراتژی بر اساس هدف مشتری بر مبنای تولید محتوا، لینک سازی، سئو خارجی و …
 • آشنایی با سوشیال سیگنال و دریافت ورودی از شبکه های اجتماعی
 • و …

اگر می خواهید که به عنوان یک متخصص سئو سایت یا سئوکار حرفه ای شناخته بشوید و یا خودتان تبدیل به یک فرد حرفه ای در این زمینه بشوید، مهارت ها و دانش های بالا حداقلی هایی است که باید کسب کنید. در این زمینه شاید فکر می کنید که راه سختی پیش رو دارید و در واقع همینطور است!

اگر شما هم می خواهید در زمینه سئو سایت، متخصص و ماهر شوید، باید این مهارت ها را کسب کنید که برای این منظور می‌توانید از آموزش های آنلاین و یا کارآموزی شروع کنید. همچنین اگر سوالات تخصصی تریدر این زمینه دارید، می‌توانید با من در ارتباط باشید و یا در بخش نظرات ازم من بپرسید تا شما را راهنمایی کنم.

مهم ترین شاخص های کلیدی عملکرد در سئو سایت که یک متخصص بهینه سازی سایت باید، بلد باشد!

شاخص های کلیدی در واقع معیارهایی هستند که به ما به عنوان یک متخصص در زمینه بهینه سازی سایت کمک می کنند که بدانیم در کجای مسیر قرار داریم و باید به کجا برویم. این موضوع می تواند به سود شما به عنوان یک کارفرما هم باشد، اگر در رابطه با این شاخص ها اطلاعات کلی کسب کنید.

همچنین اگر می خواهید که به عنوان یک سئوکار مشغول به فعالیت شوید، حتما در نظر داشته باشید که بدون در نظر گرفتن این شاخص ها احتمالا با مشکل جدی در مدیریت پروژه های خود برخورد خواهید کرد. پس این موارد را جدی بگیرید و با استفاده از آن‌ها کار خود را در هر بازه زمانی مشخص بررسی کنید تا بدانید که در کجای مسیر سئو و رسیدن به صفحه اول گوگل قرار دارید:

 • میزان بازدید یا ایمپرشن (Impression)
 • رتبه میانگین سایت در موتور جستجوی گوگل یا متوسط موقعیت (Average Position)
 • موقعیت کلمه کلیدی اصلی در صفحات گوگل
 • نرخ کلیک یا CTR
 • نرخ پرش یا Bounce Rates
 • میزان حضور کاربران درون سایت یا Time on site
 • سرعت ایندکس شدن صفحات سایت در گوگل یا Index speed
 • بهبود کیفیت بک لینک های گرفته شده یا Backlink Quality
 • بهبود و افزایش اعتبار دامنه یا Domain Authority
 • افزایش اعتبار لندینگ پیج‌ها یا صفحات فرود (Page Rank)
 • نرخ تبدیل یا Organic Conversions
 • و …

بدون دانستن این شاخص های کلیدی عملا نمی‌توانید بدانید که به عنوان متخصص سئو سایت در کجای مسیر قرار دارید و یا چقدر پیشرفت کرده اید. همچنین اگر به عنوان یک کارفرما اگر می‌خواهید در سایت خود پیشرفت زیادی حاصل کنید، بهتر است که با این موارد آشنا شوید تا بتوانید بدانید که چقدر از عملکرد فرد متخصصی که استخدام کرده اید برای شما نتیجه داشته است و عملکرد آن چگونه بوده است؟

متخصص-سئو-سایت

چگونه تبدیل به یک متخصص سئو حرفه ای شویم؟

در زمینه سئو و بهینه سازی سایت اگر دوست دارید که به عنوان یک متخصص سئو یا سئو کار شناخته شوید، باید به شما بگویم که راه نسبتا پر پیچ و خمی در پیش رو دارید که اگر در آن نتوانید مانند حرفه ای ها عمل کنید با مشکل مواجه می شوید که نتیجه ی آن برای شما احتمالا بسیار دردناک خواهد بود.

در زمینه بهینه سازی سایت و SEO شما باید مهارت هایی که در بالاتر آن ها را اشاره کردیم را به صورت تخصصی یاد بگیرید، اما راه دیگه ای که در پیش روی خود دارید، پیروی از چند توصیه مهم زیر است که به صورت تجربی آن ها را برای شما آماده کرده ام:

راهنمای گوگل برای تازه کاران را بخوانید!

برای این که وارد دنیای تخصصی سئو و بهینه سازی سایت شوید، لازم است که به عنوان یک سئوکار حتما نظرات و توصیه های گوگل و سایت های مطرح مانند بک لینکو، ماز، اچرفس و … را در این زمینه مطالعه کنید. گوگل برای کمک به شما و دیگر افرادی که مانند شما می خواهند وارد دنیای سئو و بهینه سازی سایت شوند، توصیه های مهمی آماده کرده است که پیروی از آن ها می تواند برای شما یک گزینه ی خوب باشد.

این کتابچه ی گوگل که Search Engine Optimization Starter Guide نام دارد به زبان انگلیسی است که اگر در اینترنت جستجو کنید، شاید نسخه ی فارسی آن را هم پیدا کنید، اما در نظر بگیرید که اگر می خواهید یک سئوکار ماهر و باتجربه شوید که اطلاعات بروزی دارد، حتما باید در این زمینه بر روی زبان انگلیسی مسلط شوید.

حتما بخوانید:  سفارش سئو : سفارش پروژه سئو به چه صورت است؟

با اعداد و ارقام آشتی کنید چرا که به آن نیاز دارید

اگر دوست دارید که در کسب و کار سئو و بهینه سازی سایت برای خود سر و صدای زیادی به پا کنید، لازم است که حتما با اعداد و اراقام آشتی کنید و از آن ها استفاده کنید چرا که جزو وظایف متخصص سئو این موضوع وجود دارد که به تجزیه و تحلیل آمار و اطلاعات مربوط به این حوزه بپردازد.

در واقع اگر به آگهی های استخدام شرکت های بزرگ و شرکت های سئو در این زمینه سری بزنید و آن ها را مطالعه کنید، متوجه می شوید که یک متخصص سئوی حرفه ای از نظر آن ها دارای مهارت تجزیه و تحلیل به صورت حرفه ای است. در این زمینه مد نظر بگیرید که هرچقدر بهتر عمل کنید، رزرومه ی قوی تری برای خود خواهید ساخت! بحث رزومه شد، خوب است که حالا با یک گام اساسی دیگر برای تبدیل شدن به یک متخصص سئو حرفه ای را بدانید!

رزومه ی خوب با رضایت مشتری برای خود دست و پا کنید!

شاید یکی از مهم ترین ویژگی های یک متخصص سئو این است که دارای یک رزومه قوی است. در واقع یک سئوکار حرفه ای کسی است که از پروژه های قبلی خود و از نتایج آن دارای یک مدرک است. این فرد همچنین رضایت تمامی مشتریان قبلی خود را جلب کرده است که نتیجه ی آن افزایش شهرت خود به عنوان یک متخصص سئو است.

استخدام متخصص سئو باید به چه صورت انجام شود؟

در زمینه سئو و بهینه سازی سایت باید بدانید که در دانشگاه رشته ای تحت عنوان متخصص سئو وجود ندارد که شما آن افراد را راحت پیدا کنید و بر اساس میزان مهارت هایشان به آن ها پول بپردازید، بلکه در این زمینه شما باید بر روی وظیفه متخصص سئو، ویژگی های این فرد و … مسلط باشید تا یک انتخاب قوی داشته باشید.

برای استخدام یک متخصص سئو شرکت های بزرگ معمولا خواسته های یکسانی دارند، اما باید در نظر بگیرید که شما به عنوان یک متخصص سئو می خواهید به چه صورت مشغول به کار شوید؟ در واقع متخصص های سئو می توانند به سه شکل دورکاری، پروژه ای و تمام وقت با مجموعه های مختلف همکاری کنند. این موضوع بسیار حیاتی و مهم محسوب می شود چرا که بر اساس این موضوع باید آگهی های مربوط به پروژه های سئو را مشاهده کنید.

مهم ترین معیارهایی که شرکت های بزرگ برای استخدام متخصص سئو در نظر می گیرند، عبارت اند از:

 • داشتن تجربه به صورت همکاری یا حتی کارآموزی در شرکت های مشابه آن ها تا از نیازهای آن کسب و کار مطلع باشند!
 • توانایی لازم برای تحقیق کلمات کلیدی و طراحی استراتژی سئو و استراتژی محتوا
 • توانای کار با مهم ترین ابزارهای سئو از جمله گوگل سرچ کنسول، گوگل آنالیتیکس و …
 • توانایی همکاری با تیم های دیگر مجموعه از جمله تولید محتوا، بازاریابی، شبکه های اجتماعی و …
 • تجربه ی بالا در لینک سازی داخلی و خارجی
 • تجربه ی بالا در زمینه بهینه سازی سایت برای SEO On-page و SEO Off-page
 • و …

آگهی استخدام متخصص سئو برای دیجی کالا

دیجی کالا یکی از بزرگترین استارتاپ های ایرانی است که شهرت آن زبانزد است. این استارتاپ بزرگ برای استخدام متخصص سئو و شرح موقعیت شغلی آن، چندین آگهی در سایت جابینجا منتشر کرده است که یکی از آن ها را می توانید در زیر مشاهده کنید:

متخصص سئو

مطالعه ی این آگهی های استخدام به شما کمک می کند که متوجه شوید به چه مهارت هایی برای این کار نیازمند هستید!

تازه کار سئو چگونه به متخصص سئو تبدیل می شود؟

کارشناس سئو حرفه ای سایت، اگر کسب وکار شما نیازمند یک کارشناس سئو حرفه ای است با اسماعیل سحاب تماس بگیرید.
کارشناس سئو حرفه ای سایت

اگر شما به تازگی با بهینه سازی موتور های جستجو آشنا شده اید و به دنبال دستورالعملی قدم به قدم برای اینکار هستید تا جایگاه خود را به عنوان متخصص سئو در رتبه بندی گوگل بالا تر ببرید، این یک مقاله که جهت آگاهی از روند سئو سایت در سال 2020 است، می تواند کمک کند.

رسیدن به بالاترین رتبه های گوگل غیر ممکن است، مگر این که دستورات فرایند SEO را به درستی دنبال کنید. بسیاری از شرکت ها به علت استفاده از سیاست های غلط و تکنیک های کلاه سیاه شکست خورده اند و حالا به دنبال روند سئو کلاه سفید هستند.

شرایط استخدام متخصص سئو چیست؟

شرایط استخدام کارشناس سئو چیست؟ اگر کسب وکار شما نیازمند یک کارشناس سئو حرفه ای است با اسماعیل سحاب تماس بگیرید.

در تصویر بالا که از سایت جابینجا گرفته شده و مربوط به اگهی استخدام متخصص سئو می باشد، تمامی مهارت هایی که لازم است شما به عنوان متخصص سئو داشته باشید، قید شده است.

متخصص سئو حرفه ای همیشه به روز است

بهینه سازی موتور های جستجو برای کسانی که اطلاعات خود را درباره ی پیشرفت های صنعت SEO به روز نمی کنند، هر روز دشوار تر می شود. به دلیل تغییرات شکل گرفته در الگوریتم های جستجوی گوگل، به ثمر رساندن عملیات SEO برای مردم که راهنمایی های گوگل را دنبال نمی کنند و اطلاعات خود را به روز نگاه نمی دارند، بسیار دشوار شده است.

چرا SEO همواره در حال تغییر است؟

بالا بردن سایت ها به صفحه ی اول گوگل در گذشته بسیار آسان بود. تعداد بسیاری از مردم با افزودن کلیدواژه به عناوین، اضافه کردن توضیحات متا، اصلاح یا کپی محتوا و ساختن لینک های گوناگون به صفحه ی نخست گوگل می رسیدند. امروزه همه چیز تغییر کرده است، استفاده از کلیدواژه ها دیگر کارآمد نیستند. ممکن است سایت شما به مدت زمان محدودی  به واسطه ی الگوریتم تازگی محتوا در صدر گوگل باشد اما اگر سیستم های گوگل ناکارآمدی شما را تشخیص دهند دوباره از صدر پایین خواهید آمد.

روش هایی که متخصص سئو برای سئو یک سایت انجام می دهد

 • قدم یکم: تحقیق درمورد کلیدواژه ها

  تحقیق درمورد کلیدواژه ها فرآیندی است که مهمترین و تجاری ترین کلیدواژه ها را برای وبسایتمان پیدا می کنیم. این عمل نیازمند ابزارهاییست که به ما کمک میکنند مرتبط ترین کلیدواژه ها با کسب وکار خود را بیابیم.

 • قدم دوم: آنالیز رقبا

  رقبای خود را از این راه بیابید. برای اینکار می توانید از نرم افزار های مختلف SEO استفاده کنید.

 • قدم سوم: بررسی سایت های بهینه سازی شده

  با بررسی سایت های بهینه سازی شده و سایت های صدر رتبه بندی گوگل، میتوانید از روش استفاده از واژگان کلیدی الگو برای بهبود سایت خود الگو برداری کنید.این بررسی بخشی مهم از پروسه ی SEO را دربر میگیرد.

 • قدم چهارم: بهینه سازی داخلی روی صفحات سایت

 • قدم پنجم: بهینه سازی خارجی سایت.

  ساختن لینک ها و انتشار محتواهای سایت در رسانه های اجتماعی.

 • قدم ششم: اندازه گیری نتایج، ترافیک و رتبه بندی

روش های قدیمی SEO، دربرابر روش های نوین SEO

مهمتر از انجام روند بهینه سازی، روش درست آن مد نظر است که مردم برای رتبه بندی سایت های جدید یا جذاب استفاده می کنند. فرآیند SEO طی سال ها، تغییر کرده است و ممکن است روش های قدیمی آن، در حال حاضر کارساز نباشند. برخی از تاکتیک های قدیمی که برای بالابردن رتبه ی سایت شما کافی بود، ممکن است امروزه شمارا به نتایج مورد انتظار شما نرساند.

شما باید آخرین تکنیک های SEO را دنبال کنید تا به صدر رتبه بندی های گوگل برسید. در این راهنمای به کارگیری SEO سعی میکنم تمامی ترفند هایی یک سئوکار باید انجام دهد تا رتبه اش در گوگل حفظ شود را ارائه دهم.

قدم اول: با تحقیق درمورد کلیدواژه ها شروع کنید.

یافتن کلیدواژه های تجاری یک کسب وکار یکی از مهم ترین بخش های فرآیند SEO است، اگر از جستجوی مردم در اینترنت و اطلاعاتی که جستجو میکنند آگاه نباشید، میتوان گفت شروع کار بهینه سازی تقریبا ناممکن میشود.
هنگامی که به تحقیق درمورد کلیدواژه ها میپردازید، شما نیاز به یک واژه ی کلیدی پایه دارید.
نرم افزار های رایگان و پولی بسیاری برای جستجوی کلیدواژه های پایه موجود است.
در ادامه نکاتی که باید هنگام تحقیق خود مدنظر داشته باشید، یادآوری شده است.
از قابلیت Auto Complete گوگل برای گرفتن ایده های جدید استفاده کنید.
از جستجو های مرتبط در گوگل استفاده کنید.
از ابزاری مانند Keywordtool.io می توانید بهره بگیرید.
همچنین از ابزار SEMRush می توانید کمک بگیرید.

قدم دوم: آنالیز رقبا و بررسی وبسایت ها

هنگامی که تحقیقات خود درمورد کلیدواژه ها را به پایان رساندید، قدم بعدی انجام بررسی هایی بر رقبا و وبسایت آنهاست. مشاهده ی وبسایت رقبا و بررسی آنها و تهیه ی لیستی از فعالیت های در سطح سایت و خارج از محیط سایت بسیار اهمیت دارد. بسیاری از کارشناس های سئو از این مرحله عبور می کنند و مستقیم به مرحله ی بعد میروند. بله، بررسی و ارزیابی وبسایت ها می تواند کار بسیار دشواری باشد، اگر از اصول بنیادی SEO، عوامل رتبه بندی و نحوه ی کار گوگل آگاهی لازم نداشته باشید.
تعداد بسیار زیادی ابزار برای بررسی وبسایت ها موجود است، من به شخصه از seoprofiler برای اینکار استفاده میکنم. همچنین seoptimer.com را نیز پیشنهاد میکنم.

قدم سوم: بهینه سازی سایت

گوگل به مرور زمان هوشمند تر می شود و تنها محتوای غنی و کلیدواژه ها شما را در صفحه اول گوگل قرار نمیدهد.
مطالب کارآمد و اصیل در سایت جای دهید
به جای استفاده ی زیاد از کلیدواژه ها نامرتبط، سعی به فراهم آوردن اطلاعات ارزشمند کنید.
URL سایت شما بسیار حائز اهمیت است.
سایت شما باید سریع بارگذاری شود.
سایت شما باید قابلیت موبایل فریندلی را داشته باشد.
سایت شما باید طبق برنامه ی خاصی آپدیت شود.

مرحله ی چهارم: لینک سازی و بهینه سازی های خارج از محیط سایت

لینک ها در جذب اعتماد گوگل و رتبه بندی ها بسیار مهم هستند. اما شما نمی توانید از هر وبسایتی لینک تهیه کنید. شما باید لینک های مرتبط و از سایت های منبع تهیه کنید. اگر لینک های تهیه شده شما از وبسایت های کم کیفیت و کم محتوا باشد، شما قادر به دریافت رتبه نخواهید بود.

مرحله ی پنجم: رتبه بندی ها را زیر نظر داشته باشید و محتوا را به روز کنید.

سئو یک روند است، نه یک عمل یکباره. شما باید مطالب و محتوای خود را همواره به روز نگاه دارید. در صورت عدم انجام اینکار، قادر به نگاه داشتن رتبه ی خود در رتبه بندی ها نخواهید بود.
ابزار گوناگونی برای تحت نظر داشتن رتبه ی وبسایت وجود دارد. مانند seoprofiler، SEMRush و webco به شما اجازه ی مشاهده ی رتبه بندی ها را میدهند.

اگر کسب وکار شما نیازمند یک کارشناس سئو حرفه ای است با اسماعیل سحاب تماس بگیرید.

جمع بندی

سعی کنید که منابع مالی و انسانی خود را به صورت بهینه هزینه کنید. در این زمینه توصیه می‌کنم که قبل از همکاری حتما از فرد درخواست رزومه کنید. اگر رزومه از نظر شما مقبول بود، باید آن را صحت سنجی کنید و در نهایت آن فرد را استخدام کنید. با انجام این کارها متوجه می‌شوید که پس از یک مدت کسب و کار شما به شدت رونق پیدا کرده است و به سمت مسیرهای رو به جلویی در حال حرکت است. حال که مقاله «متخصص سئو کیست؟» را مطالعه کردید، پیشنهاد من این است که از صفحه سئوکار حرفه ای نیز بازدید نمایید.

اگر در زمینه تبدیل شدن به متخصص سئو سوال یا نظراتی دارید، می توانید در بخش نظرات آن ها را با من و افراد دیگری که این مقاله را می خوانند به اشتراک بگذارید. وپاسخ خود را دریافت نمایید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 5]

اسماعیل سحاب

فارغ التحصیل رشته مهندسی فناوری اطلاعات هستم. از طریق مطالعاتی که در دانشگاه داشتم علاقمند به سئو و مفاهیم بازاریابی اینترنتی شدم. بعد از دانشگاه به صورت تمام وقت در این حوزه مشغول هستم و خوشحالم که باعث رشد ترافیک تجاری کسب وکارهای آنلاین می شوم. اگر شما نیازمند رشد کسب وکارتان و مشتاق همکاری با من به عنوان متخصص، مشاور و یا کارشناس سئو هستید، از طریق راه های ارتباطی موجود در سایت و یا با شماره همراه 09187099278 تماس بگیرید.

نوشته های مشابه

‫4 دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

دکمه بازگشت به بالا

برای افزایش فروش بیزینستان چه طرحی داری؟

برای افزایش فروش کسب وکار شما، چک لیست بی نظیری آماده کرده ایم.

هر روز یک گام کوچک بردارید تا فروشتان دوبرابر شود.

تعداد پرسنل

تماس سریع دریافت خدمات