بلاگ

سئو کلاه سیاه چیست؟

یکی از اصطلاحاتی که احتمالا در مورد آن‌ شنیده‌اید، سئو کلاه سیاه یا Black Hat SEO است! ترفندهایی که می‌توانید آن‌ها را یاد بگیرید، اما نباید از آن‌ها استفاده کنید. این ترفندها سعی می‌‍کنند با فریب الگوریتم‌های پیشرفته گوگل باعث شوند که صفحات سایت با کلیدواژه‌های خاصی که برایشان در نظر گرفته شده است به صفحه اول گوگل برسند! امروز با من همراه باشید تا به شما بگویم که سئو کلاه سیاه به زبان ساده چیست، آموزش سئو کلاه سیاه باید چگونه پیش برود و مهم‌ترین ترفندها در این زمینه چه چیزی هستند؟

سئو کلاه سیاه به زبان ساده

اگر بخواهیم خیلی آسان و خلاصه به شما بگوییم که سئو کلاه سیاه چیست باید خدمت شما عرض کنیم که Black Hat SEO در واقع مجموعه‌ای از تکنیک‌ها و ترفندهایی است که با استفاده از آن می‌توان رتبه‌های خوب و حتی جایگاه‌های یک گوگل را از آن خود کرد به همین علت برخی از افراد هنوز که هنوزه از آن استفاده می‌کنند و به فکر کسب رتبه با آن هستند!

این تکنیک‌ها در گذشته قادر بودند که ربات‌ موتورهای جستجو از جمله گوگل را فریب بدهند، اما با مرور زمان و پیشرفته‌تر شدن الگوریتم‌های موتورهای جستجو این روش‌ها به سادگی شناسایی می‌شوند! شناسایی این روش‌ها توسط ربات‌های موتور جستجوی گوگل با جریمه‌های سنگینی همراه است که پرداخت تاوان آن‌ها شاید خیلی برای کسب و کار شما گران تمام شود.

سئو-کلاه-سیاه

ممکن است شما بتوانید در مدت زمان کوتاهی که رتبه‌ی خوبی در موتورهای جستجو بدست آورید، اما مسئله اینجاست که این رتبه‌ها پایدار نیستند! گوگل بعد از شناسایی این موضوع که شما از این روش‌ها استفاده کرده‌اید، شما را دچار مشکل می‌کند و شما را جریمه خواهد کرد. در ادامه بیشتر در این رابطه صحبت می‌کنیم!
با وجود این مشکلات چرا ترفندهای کلاه سیاه وجود دارند؟
اگر واقعا این ترفندها می‌توانند مشکلات متعددی را ایجاد کنند و در نهایت باعث از بین رفتن یک دامنه بشوند چرا پس وجود دارند؟ این دست از مقالات که به توضیح این ترفندها می‌پردازند و به شما یاد می‌دهند که چگونه باید از این ترفندها استفاده کنید، بیشتر جنبه‌ی آموزشی برای متخصصان و صاحبین کسب و کارها دارد و به آن‌ها این آگاهی را می‌دهد که اصلا از این موضوعات استفاده نکنند!
در مورد وجود داشتن این تکنیک‌ها هم کافی است بدانید که همیشه کسانی بوده‌اند که خواسته‌اند با روش‌های غیر صحیح رتبه‌های خوبی بدست آورند، اما در نهایت با شکست مواجه شدند و کسی که دچار مشکل شده است در نهایت خودشان بوده است! پس این مقاله را با دقت مطالعه کنید و اگر سوالی داشتید، می‌توانید در بخش نظرات از من بپرسید.

جریمه استفاده از سئو کلاه سیاه چیست؟

جالب است بدانید که استفاده از ترفند کلاه سیاه برای بهینه‌سازی سایت در ابتدای کار ممکن است خیلی هم موفق باشد، اما دیری نمی‌گذرد که متوجه می‌شوید، رتبه‌های شما در حال افت شدید شده است و یا حتی سایت شما از گوگل به صورت کامل حذف شده است! موضوع جریمه سایت یا همان پنالتی گوگل باعث می‌شود که کسب و کار اینترنتی تان یکی از بهترین روش‌های کسب درآمد و مشتری یعنی سئو را از دست بدهد.
پس لطفا به خاطر خودتان هم که شده فریب سودجویان و کسانی که با وعده‌های دروغ پول‌های شما را هدر می‌دهند، نخورید و کسب و کارتان را با یک استراتژی صحیح مجهز کنید. در این زمینه می‌توانید از خدمات سئو و بهینه‌سازی سایت که به صورت کاملا حرفه‌ای در اختیار شما قرار می‌گیرد، استفاده کنید.
آموزش سئو کلاه سیاه با راهکارهای عملی که نباید از آن‌ها استفاده کنید!
آموزش سئو کلاه سیاه بحثی است که این روزها بسیار داغ شده و من هم تصمیم گرفتم آن را با شما به این دلیل در میان بگذارم که از آن استفاده نکنید! در واقع توصیه اصلی من این است که تنها برای اطلاعات عمومیتان در مورد این روش‌ها اطلاع داشته باشید و مقابل هرگونه استفاده از آن در کسب و کارتان مقابله کنید. در ادامه 11 روش شناخته شده که خود گوگل آن‌ها را معرفی کرده است را  به شما یاد می‌دهیم.
11 ترفند کلاه سیاه که گوگل آن‌ها را شناسایی کرده است!
اگر به صفحه راهنمای وبسمتران گوگل مراجعه کنید در آنجا متوجه می‌شوید که ترفندهای کلاه سیاهی که حرف آن را می‌زنید، توسط گوگل معرفی شده اند و روش‌های استفاده منفی شان هم شرح داده شده است. در ادامه آن‌ها را با توضیحات کامل به شما معرفی خواهیم کرد:

حتما بخوانید:  روش های افزایش بازدید سایت واقعی تضمینی

اسپم ایجاد شده توسط کاربران

گاهی اوقات ممکن است که شما مشکلی نداشته باشید و یا حتی دلتان نخواهد که از این ترفندها استفاده کنید، اما کاربران سودجویی در سایت خود داشته باشید که با استفاده از این روش اعتبار سایت شما را به طور کامل از بین ببرند. به این روش اسپم ایجاد شده توسط کاربران یا User Generated Spam گفته می‌شود که دانستن و شناختن آن می‌تواند به شما کمک کند!
به صورت خلاصه برخی از کاربران با انتشار محتوای تبلیغاتی و آزار دهنده در نظرات یا حتی صفحات جدید در سایتتان مخاطبان و کاربران شما را آزار می‌دهند که نتیجه‌ی آن برخورد صد در صد گوگل و جریمه کردن سایت شماست! البته نگران نشوید، معمولا گوگل  به شما ابتدا یک هشدار می‌دهد. راه‌های مقابله و ترفندهای استفاده از این روش را در مقاله اسپم ایجاد شده توسط کاربران تقصیر شما نیست، اما به ضرر شماست! مطالعه کنید!

ایجاد صفحات رفتار مخرب

اینترنت باید فضایی باشد که برای مخاطبانش امن باشد، اما در این زمینه گوگل می‌خواهد نقش مهمی داشته باشد، به همین علت با کسانی که با استفاده از روش‌هایی مانند ایجاد صفحات با رفتار مخرب یا Creating Pages With Malicious Behavior نصب اپلیکیشن یا دانلود نرم افزارشان و یا حتی هک کامپیوتر مخاطب را انجام بدهند!

گوگل در برابر چنین رفتارهایی اصلا ساکت نمی‌نشیند و جریمه‌های سنگینی ایجاد می‌کند. اگر فکر می‌کنید که با این استراتژِی می‌توانید فروش خود و یا آمار نصب اپلیکیشن یا نرم‌افزار کسب و کارتان را بالا ببرید، سخت در اشتباهید. شما می‌توانید به‌جای استفاده از این روش با استفاده از یک مشاوره سئو حرفه‌ای یاد بگیرید که چگونه بدون نیاز به این کارها کسب و کارتان را رشد بدهید.

حتما بخوانید:  راه‌های افزایش سئو سایت در سال 2023

برنامه‌های وابسته

برنامه‌های وابسته یا Affiliate Programs به محتواهایی گفته می‌شود که از سایت اصلی کپی شده باشد و بدون هیچ ارزش افزوده‌ای منشتر شود! این روش را بیشتر کسب و کارهای اینترنتی فروشگاهی استفاده می‌کنند. فرض کنید که شما صاحب یک فروشگاه اینترنتی هستید و متأسفانه از روش‌های صحیح و اهمیت تولید محتوای خوب اطلاعی ندارید به همین دلیل به‌جای ایجاد محتوا برای محصولتتان، اطلاعات سایت سازنده محصول را کپی و منتشر می‌کنید.

این روش علاوه بر نقص قوانین گوگل باعث می‌شود که سایت شما رتبه‌ی خوبی نگیرد و در این زمینه دچار مشکل شود! البته می‌توان در این زمینه با ایجاد ارزش افزونه‌هایی مانند پیشنهادها، امتیازات، رتبه بندی از نظر کاربران و  … این ترفند کلاه سیاه را به یک ترفند کلاه سفید تغییر داد، اما باید شیوه آن را بلد بود.

ریدایرکت مخفیانه

یکی از روش‌هایی که در گذشته بسیار معروف شده بود و باعث شده بود که یکی از بهترنین روش‌های سئو کلاه سیاه به شمار بیاید، استفاده از ریدایرکت مخفیانه یا Sneaky Redirects که در واقع برنامه نویس با ایجاد صفحه‌ای سئو شده و بهینه شده برای ربات گوگل آن را به ربات نمایش می‌داد، اما در عوض صفحه‌ی دیگری را به کاربر نشان می‌داد. این موضوع در گذشته می‌توانست خزنده‌های گوگل را فریب دهد، اما دیگر استفاده نمی‌شود!

صفحات دروازه

صفحات دروازه یا Doorway Pages یکی دیگر از تکنیک‌ها و ترفندهای سئو کلاه سیاه است! در واقع این روش باعث شده است که شما بتوانید مخاطبان و ورودی‌های زیادی برای یک صفحه بگیرید، اما این روش باعث آزار کاربران شما می‌شود و گوگل دوست ندارد که مخاطبانش اذیت بشوند. این روش ممکن است مدت زمان کوتاهی به شما ورودی‌های زیادی بدهد، اما در نهایت آن شخصی که شکست می‌خورد شما هستید و بس!

کلاکینگ

روشی که این روزها منسوخ شده و کمتر کاربردی است، کلاکینگ نام دارد! در این روش شما صفحات وب را به اشکال مختلفی به کاربر و خزنده گوگل نمایش می‌دهید! گوگل در چند سال پیش با استفاده از الگوریتم‌های جدید خود اعلام کرد که تنها به صورتی صفحات را بهینه می‌کند که کاربراان می‌بینند! این موضوع باعث شده است که دیگر این تکنیک‌ها کاربردی محسوب نشوند! پس آن‌ها را فراموش کنید.

استفاده بیش از حد از کلیدواژه

این روش یکی از شیوه‌های مرسوم بود که به ربات‌های جستجو نشان دهد که یک صفحه چقدر شایسته گرفتن رتبه‌های بالا برای یک کلیدواژه خاص است. در این شیوه شما برای گرفتن رتبه برای کلیدواژه نظافت به شیوه زیر یک محتوا تولید می‌کردید:

نظافت یکی از مهم ترین کارهایی است که باید توسط یک نظافتچی حرفه‌ای انجام بشود. نظافت حرفه‌ای را باید به نظافتچی‌ های حرفه‌ای سپرد و از آن‌ها استفاده کرد. نظافت منزل، نظافت دفتر کار و نظافت راه پله‌‌های خود را به ما بسپارید.

حتما بخوانید:  استراکچر دیتا(Structured data) چیست؟

در این شیوه(کی ورد استافینگ) همانطور که دیدید به طور مکرر در جملات از کلیدواژه “نظافت” استفاده شده است و همین موضوع باعث اذیت و آزار کاربران می‌شود. گوگل دیگر مانند گذشته چنین سایت‌هایی را با رتبه‌های خوب نمایش نمی‌دهد و آن‌ها را از دور حذف می‌کند.

لینک‌ها و متون پنهان

سئو کلاه سیاه ترفندهایی زیادی دارد که این روزها گوگل آن‌ها را در کسری از ثانیه شناسایی می‌کند و دیگر فریب آن‌ها را نمی‌خورد! لینک‌ها و متون پنهان جزو همین روش‌ها است که باید به آن توجه کنید. در این شیوه شما با نمایش محتوایی به گوگل که کاربر آن را به دلایل مختلف نمی‌تواند مشاهده کند، ربات گوگل را فریب می‌دهید و او را قانع می‌کنید که این صفحه به صورت مناسب بهینه شده است.

در مقاله لینک‌ها و متون پنهان شما را بیچاره می‌کنند به‌صورت کامل توضیح داده ام که این روش چیست و چرا نباید از آن استفاده کنید! اگر به دنبال شناخت بیشر این روش هستید، حتما این مقاله جامع را مطالعه کنید و نظرات خود را برای من بفرستید.

محتوای اتوماتیک

تولید محتوای اتوماتیک یا Automatically Generated Content ترفند کلاه سیاهی است که در آن مفاهیم خاصی برای انسان وجود ندارد! در واقع این نوع محتوا برای ربات‌ها تولید شده است و انسان درک درستی از آن نخواهد داشت. این شیوه باعث می‌شود که سایت در ابتدای کار رتبه‌ی خوبی بگیرد، اما در نهایت با مشکل شدید افت رتبه مواجه شود. در این شیوه به این موضوع توجه شده است که گوگل به چه چیزهایی در محتوا بیشتر توجه می‌کند.

گوگل در مورد این شیوه و استفاده از آن نظراتی دارد که من سعی کرده ام به صورت کامل در مقاله محتوای اتوماتیک، رایج ترین سئو کلاه سیاه که باید آن را فراموش کنید! آن را توضیح بدهم. توصیه می‌کنم که حتما این مقاله را مطالعه کنید.

محتوای دزیده شده یا گرفته شده

محتوای گرفته شده یا Scraped Content شیوه‌ای است که با استفاده از آن محتوای دیگران را می‌دزید و می‌خواهید که با آن رتبه بگیرید. این شیوه دیگر کاربرد ندارد و کمتر کسی از آن استفاده می‌کند چرا که گوگل با سایت‌های متخلف به شدت برخورد می‌کند و بعضی اوقات حتی طبق گزارش کاربران با آن برخورد می‌کند. قانون کپی رایت دلیل اصلی مقابله گوگل با این شیوه است. پس آن را فراموش کنید.

نتیجه گیری
استفاده از سئو کلاه سیاه حتی برای مدت زمان کوتاهی به آسیب‌هایی که ممکن است به شما بزند، نمی‌ارزد، پس آن را فراموش کنید و به دنبال شیوه‌های صحیح برای رسیدن به رتبه یک باشید. در این زمینه اگر نظرات و یا تجربیاتی دارید، می‌توانید در بخش نظرات با دیگران به اشتراک بگذارید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

اسماعیل سحاب

فارغ التحصیل رشته مهندسی فناوری اطلاعات هستم. از طریق مطالعاتی که در دانشگاه داشتم علاقمند به سئو و مفاهیم بازاریابی اینترنتی شدم. بعد از دانشگاه به صورت تمام وقت در این حوزه مشغول هستم و خوشحالم که باعث رشد ترافیک تجاری کسب وکارهای آنلاین می شوم. اگر شما نیازمند رشد کسب وکارتان و مشتاق همکاری با من به عنوان متخصص، مشاور و یا کارشناس سئو هستید، از طریق راه های ارتباطی موجود در سایت و یا با شماره همراه 09187099278 تماس بگیرید.

نوشته های مشابه

‫2 دیدگاه ها

  1. سلام. خسته نباشید. یه سؤال، چطوری سایتمون رو به محتوا معتاد نکنیم؟ برای سایت‌هایی که محتوای مرتبط بهشون خیلی کمه

    1. سلام خوبین شما… من روش خاصی نمی‌شناسم … کلا وقتی محتوا خیلی زیاد میذاریم بعد کم کردن یهویی محتوا این اتفاق می‌افته … در مورد بک لینک هم همین قاعده هست … اگر کم‌کم تعداد محتوا رو کاهش بدیم قاعدتاً نباید این اتفاق بیافته… ولی خوب من در عمل دیدم که کم‌کم کاهش دادنش هم باعث افت رتبه شد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

دکمه بازگشت به بالا

برای افزایش فروش بیزینستان چه طرحی داری؟

برای افزایش فروش کسب وکار شما، چک لیست بی نظیری آماده کرده ایم.

هر روز یک گام کوچک بردارید تا فروشتان دوبرابر شود.

تعداد پرسنل

تماس سریع دریافت خدمات